Twórz sztukę dzięki najnowszym osiągnięciom naukowym.

Obiektywy ZEISS Batis

Fotografia to forma ekspresji. Umożliwia zachowanie chwil, doświadczeń i emocji dla przyszłych pokoleń. Fotografowanie jest zajęciem twórczym. Krótko mówiąc, jest to forma sztuki.

Każdy, kto pragnie podążać za swoją twórczą wizją, potrzebuje właściwego partnera u boku. Obiektywów, które idealnie pasują do korpusu aparatu. Obiektywów, które potrafią uchwycić dokładnie to, co fotograf chce pokazać światu — w niemal namacalny sposób. Od ponad 125 lat firma ZEISS gromadzi doświadczenie w produkcji obiektywów i wiedzę naukową dotyczącą wszystkich naszych obszarów działalności.

Seria obiektywów z autofokusem ZEISS Batis, które są w pełni kompatybilne ze wszystkimi bezlusterkowymi aparatami Sony*, spełnia wyśrubowane wymogi ZEISS dotyczące jakości i specyfikacji, co oznacza, że fotografowie mogą uwolnić pokłady kreatywności, zrealizować swoją wizję i skupić się na temacie zdjęcia.

To idealne połączenie technologii najwyższej klasy i fascynującej sztuki, które tworzą niepowtarzalny ZEISS Look.

ZEISS Look

Ostrość | efekt 3D | naturalne kolory

Ostrość

Wysokie mikrokontrasty na całym polu obrazowym.

Aby zdjęcia były wyjątkowo ostre.

Wyobraź sobie zdjęcie, które nie tylko opowiada historię, lecz także ujawnia wiele ważnych szczegółów. Zdjęcie wykonane ostro pod względem technicznym jest lepsze od zdjęcia wyostrzanego na etapie obróbki. Wszystkie zabiegi przetwarzania, które zdecydujesz się zastosować do zdjęć, zostaną tylko wzmocnione dzięki kontrastowi uchwyconemu przez obiektywy ZEISS Batis.

Wysokiej jakości obiektywy stałoogniskowe ZEISS Batis zapewniają wyjątkową rozdzielczość — nie tylko w środku obrazu, lecz także na jego obrzeżach. Nawet przy szeroko otwartej przysłonie. Osiągnięcie tak znakomitych rezultatów nie byłoby możliwe bez misternej konstrukcji układu optycznego, najwyższej jakości części szklanych zastosowanych w obiektywach i precyzyjnej budowie mechanicznej z niską dyspersją seryjną.


Doskonała ostrość dzięki mikrokontrastom

Niewielki mikrokontrast
ZEISS

Efekt 3D

Harmonijny efekt bokeh dzięki doskonałej konstrukcji układu optycznego.

Aby obiekty na zdjęciach wyglądały tak jak w rzeczywistości.

Niektóre obiekty mają zdolność przyciągania wzroku fotografa. Dzięki obiektywom ZEISS Batis fotograf z łatwością stworzy na zdjęciu iluzję, że obszary w centrum uwagi są niemal oddzielone od reszty obrazu. Przy szeroko otwartej przysłonie za ich pomocą można stworzyć magiczny efekt 3D ZEISS i harmonijny efekt bokeh, aby zrobić fenomenalne zdjęcie.

Efekt 3D dzięki wyjątkowej ostrości i harmonijnemu efektowi bokeh

Efekt 3D ZEISS

Nasz znakomicie skonstruowany układ optyczny oraz gwałtowne przejście z obszaru ostrości umożliwiają uzyskanie idealnego rozróżnienia pomiędzy głównym obiektem a jego otoczeniem. Obiektywy ZEISS Batis pozwalają uzyskać naprawdę imponujące zdjęcia nawet przy ujęciach z obiektami podświetlonymi od przodu lub od tyłu, chaotycznym tłem lub mocnymi kontrastami między częściami jasnymi a ciemnymi.

Efekt 3D ZEISS


Naturalne kolory

Soczewki o wysokiej transmisji w połączeniu z wielowarstwową powłoką ZEISS T*.

Aby każdy szczegół był eksplozją kolorów.

Inspirujące tematy i doskonałe chwile mogą pojawić się wszędzie o każdej porze dnia i nocy. Ale niezależnie od tego, czy zdjęcie zostało zrobione spontanicznie, czy też trzeba było poświęcić dużo czasu i wysiłku, aby znaleźć właściwy temat — fotografia musi zawsze być w stanie dokonać jednej rzeczy: przekazywać emocje.
W tym celu niezbędne są rzeczywiste, wyraźne i naturalne kolory.

Doświadcz barw i lokalnego kolorytu, chwytając chwile na całą wieczność — obiektywy ZEISS Batis sprawiają, że jest niezmiernie proste.

Rzeczywiste kolory dzięki wielowarstwowej powłoce ZEISS T* i wybranym rodzajom szkła

Słabe odwzorowanie kolorów
ZEISS

Wierność kolorów osiągana dzięki obiektywom ZEISS Batis nadaje zdjęciom żywy i realistyczny charakter. Nawet przed edycją ujęcia wyglądają imponująco. Jeżeli jesteś fotografem, który poddaje swoje zdjęcia obróbce, dzięki rzeczywistym kolorom bez przebarwień zyskujesz dobry punkt wyjścia do dalszej pracy. Duży zakres dynamiczny obrazów i mocne kontrasty między częściami jasnymi i ciemnymi sprawiają, że efekt końcowy jest jeszcze lepszy.

Połączenie wielowarstwowej powłoki ZEISS T* i soczewek o wysokiej transmisji sprawia, że rzeczywiste kolory są zachowane na tyle, na ile to możliwe, i nie są przekłamane. To my wynaleźliśmy tę technologię tworzenia powłok na elementach optycznych, która umożliwia dostrzeżenie nawet subtelnych różnic między odcieniami motywów na zdjęciach dzięki bardzo dobremu odwzorowaniu kolorów.

Wyjątkowy kontrast dzięki wielowarstwowej powłoce ZEISS T*

Niski kontrast
ZEISS

Zobacz ZEISS Look w Marakeszu.

ZEISS Batis Objektive kaufen

Lekki i solidny.

Zaawansowane technicznie tworzywo sztuczne i wytrzymała metalowa obudowa.

Poręczny i lekki mimo solidnej metalowej obudowy

Uwolnij swoją kreatywność.

Jeszcze nigdy osiąganie tak wyjątkowych rezultatów nie było tak proste. Lekka konstrukcja obiektywów ZEISS Batis wykonana z zaawansowanych technicznie tworzyw sztucznych i zamknięta w specjalnej metalowej obudowie sprawia, że możesz w pełni skoncentrować się na robieniu zdjęć.

Oprócz wysokiej jakości produkcji, do której przyzwyczailiśmy użytkowników, nasze obiektywy stałoogniskowe charakteryzują się niską wagą i kompaktową budową, a razem z aparatami Sony* z serii bezlusterkowej tworzą potężne narzędzie. Nasza oferta obejmuje m.in. jasne obiektywy o następujących długościach ogniskowej: 2,8/18 mm, 2/25 mm, 2/40 mm CF, 1,8/85 mm i 2,8/135 mm.

Seria obiektywów ZEISS Batis została jednak zaprojektowana nie tylko z myślą o jasności. Nasze obiektywy, dzięki którym uzyskasz obrazy rewelacyjnej jakości, będą Ci towarzyszyć zarówno w specjalnych sytuacjach, jak i przy codziennych zadaniach fotograficznych — to sprzęt, na którym zawsze możesz polegać.

Zabezpieczenie przed pyłami i rozbryzgami wody.

Solidna konstrukcja odporna na warunki atmosferyczne.

Zabezpieczenie przed pyłami i rozbryzgami wody

Aby nic nie ograniczało Twojej kreatywności.

Najciekawsze tematy zdjęć można znaleźć w miejscach i chwilach, które z początku mogą nie wydawać się idealne: wirujący piasek w trakcie ekspedycji na pustyni, zaskakujące piękno nagłej ulewy lub grzmiący wodospad, który przedstawia sobą niesamowity spektakl natury zarówno z daleka, jak i z bliska.

Dlatego nie daj się powstrzymać rozpryskom wody lub pyłom. Rób zdjęcia, kiedy i gdzie tylko zechcesz. Przecież tylko Ty wiesz, kiedy jest ten właściwy moment.

Nasze obiektywy ZEISS Batis doskonale nadają się do robienia zdjęć w trudnych warunkach w plenerze. Specjalny filc i gumowe uszczelki zostały zintegrowane z obudową. Dzięki nim nawet w złych warunkach atmosferycznych lub w obecności pyłu fotografowie mogą wykonywać niepowtarzalne zdjęcia. Obiektywy ZEISS Batis zostały zaprojektowane na lata intensywnego użytkowania.

Wyświetlacz OLED.

Elektroniczny wyświetlacz ze wskazaniami odległości ostrzenia i głębokości ostrości.

Prezentacja wyświetlacza i symulacja efektów na zdjęciach

Technologia, dzięki której możesz bezpiecznie planować.

Precyzja jest kluczowym czynnikiem nie tylko we wdrażaniu naszej wiedzy technicznej, lecz także w urzeczywistnianiu Twoich wizji twórczych.

Innowacyjny wyświetlacz OLED umożliwia proste i intuicyjne sprawdzenie odległości ostrzenia i głębi ostrości. Gwarantuje doskonałą czytelność nawet w kiepskich warunkach oświetleniowych. Zawsze uchwycisz wybrane przez Ciebie obiekty w zaplanowanej głębi pola.

W ramach serii obiektywów ZEISS Batis na nowo wprowadzamy wyświetlacz OLED do oferty w zakresie obiektywów do aparatów w celu uzyskania wyjątkowo ostrych zdjęć.

Stała długość ogniskowej.

Sprawdzona jakość ZEISS wynikająca z wysokich standardów, które muszą spełnić produkty z tej serii, i niskiej dyspersji seryjnej.

Kompatybilność z czujnikami wysokiej rozdzielczości

Wyjątkowa ostrość dzięki dużym mikrokontrastom
 

Harmonijny efekt bokeh dzięki szeroko otwartej przesłonie i doskonałej konstrukcji układu optycznego

Aby uchwycić te szczególne momenty.

Ponieważ obiektywy ZEISS Batis są stałoogniskowe, możemy w pełni dopasować wyliczenia dotyczące konstrukcji układu optycznego do wybranej długości ogniskowej.

Wszystkie elementy obiektywów ZEISS są idealnie dopasowane — na tym właśnie polega inżynieria systemowa. Dzięki wysokim standardom produkcji i niskiej dyspersji seryjnej jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom naszych wymagających klientów. Czerpiemy również z naszego 125-letniego doświadczenia w produkcji obiektywów.

Co więcej, poprzez świadomy dobór i planowanie wykorzystania stałej długości ogniskowej możesz sprawić, że Twoje projekty będą bardziej otwarte i kreatywne, a jednocześnie nie musisz w tym celu rezygnować z jakości. Przygotuj się na największe zaskoczenie w Twoim życiu! Dzięki doskonałemu połączeniu Twojej kreatywności z naszą wiedzą techniczną.


Dowiedz się więcej dzięki firmie ZEISS.

Zdobądź pogłębioną wiedzę na temat technologii.

Artykuły Lenspire w języku angielskim


Konstrukcja układu optycznego ZEISS Batis.

Indywidualnie wyliczenie poszczególnych długości ogniskowych.


Soczewki z asferyczną powierzchnią optycznąSoczewki wykonane ze specjalnego szkła z częściową anomalną dyspersjąAsferyczne elementy i specjalne szkło

Wyjątkowa technologia asferyczna połączona z wyrafinowaną kombinacją specjalnych soczewek w celu uzyskania niepowtarzalnych kolorów, odwzorowania szczegółów oraz harmonijnego przejścia między ostrymi a rozmytymi obszarami obrazu.

Dr. Johannes Zellner, Carl Zeiss AG

Lekka i solidna obudowa

Precyzyjnie wykonana, niezawodna i solidna dzięki zastosowaniu materiałów wysokiej jakości. Dzięki zastosowaniu mocowania z wysokiej jakości metalu/tworzywa sztucznego możemy zagwarantować długi czas użytkowania i niską wagę obiektywu.

Powłoka ZEISS T* i konstrukcja układu optycznego

Wszystkie powierzchnie soczewek ZEISS są pokryte powłoką antyrefleksową, co razem z odpowiednią konstrukcją układu optycznego sprawia, że zdjęcia są zawsze świetnej jakości nawet w warunkach słabego oświetlenia.

Płynny i niezawodny autofokus

System ustawiania ostrości w obiektywach ZEISS Batis gwarantuje stabilne i płynne działanie autofokusa z zachowaniem najlepszych parametrów zdjęć. Ergonomiczny pierścień ostrzenia doskonale sprawdza się podczas precyzyjnego ostrzenia ręcznego.

Innowacyjny wyświetlacz OLED

To pierwszy wyświetlacz OLED, który umożliwia proste i intuicyjne odczytanie odległości ostrzenia i głębi ostrości. Nawet w warunkach słabego oświetlenia.

Mocowanie typu E w aparatach Sony*

Obiektywy ZEISS Batis z autofokusem zostały stworzone specjalnie z myślą o serii aparatów bezlusterkowych Sony*. 
Obiektywy są w pełni kompatybilne ze wszystkimi aparatami Sony z mocowaniem typu E*.

Zabezpieczenie przed pyłami i rozbryzgami wody

Dzięki specjalnej konstrukcji zabezpieczającej obiektyw przed pyłem i rozbryzgami wody sprawdzi się on idealnie podczas wymagających sesji w plenerze i przez wiele lat intensywnego użytkowania.

ZEISS Look

ZEISS Look to Twój look! Chcesz zobaczyć i uchwycić szczególne chwile.

A my chcemy dostarczyć Ci narzędzie, dzięki któremu pójdziesz o krok dalej w odniesieniu do jakości.

Ujęcia wykonane obiektywami ZEISS Batis zachwycają jeszcze przed obróbką. A dzięki opcjom edycji przekonasz się, w jakim stopniu obiektywy z serii Batis umożliwiają Ci szybsze osiągnięcie celu.

*Sony i E-Mount są zarejestrowanymi znakami towarowymi Sony Corporation.

Znajdź najbliższego dystrybutora ZEISS: