Відповідність встановленим вимогам у ZEISS

– невід'ємна частина нашої корпоративної культури.

Послідовне дотримання вимог

– чому це важливо?

Наша мета – забезпечити постійну відповідність комерційної діяльності законам та внутрішнім правилам. У компанії ZEISS ми прагнемо не лише знати ці закони та принципи, а й адаптувати свою поведінку до них – щодня!

Неухильно дотримуючись правил, ми з одного боку завойовуємо довіру наших працівників та ділових партнерів, а з іншого – захищаємо нашу компанію. Порушення нормативних вимог може мати серйозні наслідки для окремих осіб, структурних підрозділів та компанії ZEISS загалом. Тому ми активно просуваємо корпоративну культуру, в якій відповідність встановленим вимогам практикується на всіх рівнях Групи – як Правлінням та менеджерами, так і всіма працівниками.

Культура відповідності встановленим вимогам

Культура активної відповідності

– ключ до успіху

Для обговорення питань відповідності з працівниками у спосіб, що підходить для цільової групи, ми визначаємо конкретні заходи на основі нашої системи керування відповідністю. Їх реалізує відділ корпоративної відповідності на всіх рівнях Групи.

Внутрішні політики компанії регулюють вирішення питань відповідності, що стосуються компанії ZEISS. На додаток до нашого Кодексу ділових відносин випущені інші політики, обов'язкові для всієї Групи. Вони регулюють, наприклад, належне ставлення до подарунків та запрошень чи чесну конкуренцію.

Адресне навчання та заходи щодо інформування забезпечують постійну поінформованість про ризики, пов'язані з відповідністю встановленим вимогам. Таким чином, ми забезпечуємо включення відповідності в наше повсякденне життя як його природну частину, а також відкрите обговорення та виправлення порушень.

Кодекс ділових відносин ZEISS

У нашому Кодексі ділових відносин описані принципи відповідності встановленим вимогам компанії ZEISS. Він є спільним керівництвом для дій та рішень у повсякденній діяльності, у тому числі регламентує нашу взаємодію з працівниками та діловими партнерами, а також законну поведінку на ринку. Його дія поширюється на всіх працівників компанії ZEISS на всіх рівнях Групи, включаючи Раду директорів та вище керівництво.

Бажаєте повідомити про порушення встановлених вимог?

Повідомити про порушення вимог

Зверніться до нас!

Щоб захистити нашу компанію, працівників та ділових партнерів, дуже важливо виявляти та повідомляти про порушення на ранній стадії. Після цього ми зможемо вжити відповідних заходів для захисту залучених осіб та компаній.

Якщо у вас є питання, пов'язані з відповідністю встановленим вимогам, або ви помітили будь-які ознаки порушення вимог, ми рекомендуємо працівникам та діловим партнерам компанії ZEISS звернутися до своєї контактної особи в компанії ZEISS, керівника, відповідальних спеціалістів відділів, представників працівників або місцевого фахівця із забезпечення відповідності.

Ви також можете зв'язатися з відділом корпоративної відповідності каналами зв'язку, наведеними нижче.

Як повідомити про порушення встановлених вимог?

Якщо у вас є конкретна інформація про порушення встановлених вимог, ви можете зв'язатися з нами наступними каналами зв'язку:

 • Порушення закону та встановлених вимог:
  compliance@zeiss.com

  Побоювання з приводу недотримання прав людини та екологічних прав у ланцюжку постачання:
  humanrights@zeiss.com

  Питання щодо конфіденційності даних:
  dataprivacy@zeiss.com

 • Carl Zeiss AG
  Відділ корпоративної відповідності
  Carl-Zeiss-Straße 22 7
  3447 Oberkochen Німеччина

 • Перейти до системи інформування про порушення ZEISS Integrity Line

  Цю захищену систему можна використовувати будь-коли для повідомлення про конкретні ознаки протизаконних дій та інших порушень встановлених вимог у зв'язку з комерційною діяльністю компанії ZEISS. Ви також можете повідомити про неправомірні дії ділового партнера у зв'язку з його діяльністю, пов'язаною з компанією ZEISS, наприклад, про порушення прав людини або екологічних прав в ланцюжку поставок.

  Ви самі приймаєте рішення про збереження анонімності та надання нам можливості зв'язатися з вами особисто, якщо у нас виникнуть будь-які питання.

  Система інформування про порушення ZEISS Integrity Line доступна наступними мовами.
  Повідомлення можуть бути надані в системі будь-якою іншою мовою

  • Hinweisgebersystem (німецька)
  • 链接到举报系统 (китайська)
  • Integrity Line (англійська)
  • Lien d’alertes professionnelles (французька)
  • व्हिस्ल-ब्लोअर सम्पर्क प्रणाली’ (хінді)
  • Link al sistema per whistleblower (італійська)
  • 内部告発制度 (японська)
  • 내부고발 시스템 링크 (корейська)
  • Link naar het klokkenluidersysteem (нідерландська)
  • link do informowania o nieprawidłowościach (польська)
  • Enlace al Sistema de Denuncias (португальська)
  • Legătura către whistleblowingsystem (румунська)
  • ссылка на систему информирования (російська)
  • Länk till Whistleblowingsystem (шведська)
  • Odkaz na systém oznamovateľov (словацька)
  • Enlace al Sistema de Denuncias (іспанська)
  • เชื่อมโยงระบบการรับข้อร้องเรียน (тайська)
  • Odkaz na systém informátorů (чеська)
  • Whistleblowing sistemine bağlantı (турецька)
  • Visszaélések bejelentése (угорська)


Часто задавані питання

Додаткову інформацію для інформаторів наведено тут:

 • Порушення чинного законодавства та внутрішніх правил можуть завдати непоправної шкоди нашій компанії та призвести, крім іншого, до високих штрафів та втрати репутації. Це, у свою чергу, може поставити під загрозу економічний добробут нашої компанії та, як наслідок, збереження робочих місць.

 • Повідомляйте про конкретні ознаки можливих порушень чинного законодавства, Кодексу ділових відносин компанії ZEISS або інших внутрішніх правил, пов'язаних із комерційною діяльністю або працівниками компанії ZEISS. Особливе значення мають події, що свідчать про злочинні дії (наприклад, крадіжка, шахрайство, розтрата, хабарництво, екологічний злочин, порушення комерційної таємниці) або навмисні систематичні порушення чинних правил (наприклад, постійне недотримання стандартів безпеки).

  Ви також можете повідомити про неправомірні дії ділового партнера у зв'язку з його діяльністю, пов'язаною з компанією ZEISS (наприклад, про порушення прав людини або екологічних прав в ланцюжку поставок).

 • Отримані повідомлення передаються нашій групі із забезпечення відповідності (тобто директору із забезпечення відповідності, начальнику відділу корпоративної відповідності та спеціалісту відділу корпоративної відповідності).

  Порядок дій після отримання повідомлення наступний:

  1. Отримання повідомлення підтверджено протягом не більше ніж 7 днів за умови, що ви надали нам контактні дані або зв'язалися з нами за лінією ZEISS Integrity Line.
  2. Відділ корпоративної відповідності здійснить початкову оцінку вашого повідомлення.
  3. Якщо потрібна додаткова інформація або питання, ми зв'яжемося з вами. Якщо ви залишите свої контактні дані, ми зв'яжемося з вами безпосередньо або через захищену поштову скриньку ZEISS Integrity Line, дані для доступу до якої ви можете записати та регулярно входити до системи у разі анонімних повідомлень.
  4. Подальше розслідування фактів та вжиття заходів буде проведено відповідальним відділом компанії ZEISS (наприклад, відділом кадрів, захисту даних, безпеки, юридичним відділом, відділом закупівель, спеціалістом з прав людини).
  5. Залежно від складності та ясності обставин перевірка цієї інформації може зайняти деякий час. Ми повідомимо вас про результати розслідування або як мінімум про поточний стан не пізніше ніж через три місяці з моменту отримання вашого повідомлення.
 • Так, ви можете надіслати нам інформацію за лінією ZEISS Integrity Line, вказавши свою особу або анонімно. Для початкової оцінки вашого повідомлення та можливих додаткових питань зазвичай зручніше, якщо ми знаємо вашу особу та можемо зв'язатися з вами безпосередньо.

  Якщо ви вирішите надіслати повідомлення анонімно, важливо, щоб ми могли зв'язатися з вами та поставити додаткові питання через поштову скриньку ZEISS Integrity Line для обробки вашого повідомлення. Тому регулярно перевіряйте свою поштову скриньку. Дані для доступу ви отримаєте після надсилання повідомлення.

 • Ми гарантуємо, що ваше повідомлення буде розглянуто конфіденційно незалежно від того, чи вирішите ви розкрити свою особистість чи зберегти анонімність.
  Для конфіденційності важливо, щоб ви також поводилися з отриманою інформацією конфіденційно.

  Якщо буде встановлено, що особа вчинила потенційне порушення, їй буде надано можливість зробити заяву та за бажанням проконсультуватися з довіреною особою (наприклад, представницьким органом компанії, незалежним юристом).

  Поки порушення не доведено, діє презумпція невинності. При розслідуванні однаково враховуються як обвинувальні, так і виправдувальні факти. Ми завжди надаємо великого значення чесності при взаємодії як з інформаторами, так і з працівниками та діловими партнерами, проти яких висуваються звинувачення. Ми розглядаємо, які наслідки є доцільними, необхідними та доречними у кожному конкретному випадку.

 • До інформаторів, які сумлінно повідомили про можливе порушення чинного законодавства або внутрішніх правил, не застосовуються заходи у відповідь, дискримінаційні дії або санкції. Важливо, щоб при надсиланні повідомлення ви були впевнені, що повідомлені відомості є достовірними, та щоб не надсилали повідомлення з неправомірним наміром. Ви не повинні самостійно розслідувати факти – ми зробимо це за вас. Навіть якщо в ході розслідування порушення не буде виявлено, на вас не чекають будь-які негативні наслідки.
  Тим не менш, це не стосується недобросовісних повідомлень, тобто свідомо хибних повідомлень, зроблених з неправомірним наміром.

 • Інформація про обробку персональних даних у повідомленнях про відповідність наведена тут.

  Будь-які питання щодо захисту даних надсилайте до відділу захисту даних Групи: dataprivacy@zeiss.com.